رصذ کالا

شرایط و قوانین استفاده از فروشگاه اینترنتی رصدکالا

 

بازدیدکننده گرامی لطفا جهت بهره مندی مطلوب از محتویات و خدمات سایت رصد کالا موارد زیر را به دقت مطالعه فرمایید:

ورود کاربران به وب‏‌سایت رصدکالا به جهت خرید کالا و یا استفاده از پروفایل شخصی، طرح‏‌های تشویقی، محتوای متنی و یا چند رسانه ای رصدکالا و سایر خدمات ارائه شده توسط رصدکالا به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات رصد کالا است. توجه داشته باشید که ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین رصد کالا از سوی کاربر است.

لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی محسوب می‏‌شود.

 

قوانین عمومی

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های رصد کالا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های رصد کالا تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

 

تعریف کاربر یا مشتری

کاربر یا مشتری به شخصی گفته می‌شود که با ثبت اطلاعات شناسایی و ارتباطی در پروفایل شخصی خود به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات رصد کالا اقدام می نماید.

 

ارتباطات الکترونیکی

هنگامی که شما از سرویس‌‏ها و خدمات رصد کالا استفاده می‏‌کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت یا خرید می‏‌کنید و یا به رصد کالا ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که رصد کالا به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.

 

 

 

سیاست‏‌های رعایت حریم شخصی

رصد کالا به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند.

رصد کالا متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کرده و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت را، توسعه دهد. در واقع با استفاده از سایت رصد کالا، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می‏‌دهید.

در صورت استفاده از هر یک از خدمات رصد کالا، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود بوده و تمامی مسئولیت فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‏‌پذیرد به عهده کاربران است.

همه مطالب در دسترس از طریق سایت رصد کالا، مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون، تصاویر، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط رصد کالا جزئی از اموال رصد کالا بوده و استفاده و نشر آن ها با ذکر منبع ایرادی ندارد.

 

 

 

 

 

ثبت، پردازش و ارسال سفارشحمل و ارسال

روز کاری به معنی روز شنبه تا پنجشنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات رسمی در ایران بوده و کلیه سفارش‏‌های ثبت شده در طول روزهای کاری در اولین روز پس از تعطیلات پردازش می‌‏شوند. رصد کالا به مشتریان خود در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت در روز امکان سفارش‌‏گذاری می‌‏دهد.

رصد کالا مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید، اقدام و فروش خود را متوقف کند و کلیه سفارش‌‏های ثبت شده قبل از توقف سفارش‌‏گیری، پردازش و ارسال می‌‏شود. حق قطع فروش کلیه و یا بخشی از محصولات به هر دلیلی مانند اتمام موجودی کالا بدون اطلاع قبلی، برای رصد کالا محفوظ است.

با توجه به نوسانات جاری در بازار در صورت بروز هرگونه خطا نسبت به درج قیمت و ارزش ریالی کالاهای موجود در سایت، رصد کالا ضمن مکاتبه با مشتری روش های اصلاح خطا را با درنظر داشتن رضایت مشتری پیگیری خواهد نمود. ضمن این که در صورت ناموفق بودن روش های مورد نظر رصد کالا در اسرع وقت وجوه دریافتی را به حساب اعلام شده توسط مشتری واریز و عودت می‌نماید.

کاربران باید هنگام سفارش کالای مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، مسئولیت عواقب آن برعهده کاربر خواهد بود.

در روش ویژه ارسال کالاهای سنگین خریدار از طریق سایت زمان ثبت سفارش کل مبلغ محصول به علاوه هزینه ارسال از محل انبار تا دفتر باربری در شهر مبدا را تسویه کرده و هزینه حمل از دفتر باربری در مشهد یا بجنورد تا دفتر باربری در شهر مقصد بر عهده خریدار و به صورت پس کرایه می‌باشد. آدرس دفتر باربری در شهر خریدار به اطلاع خریدار خواهد رسید لذا پس از رسیدن بار به شهر مقصد، خریدار باید جهت دریافت کالای خود به محل باربری مراجعه نماید و یا با هماهنگی با باربری، کالا از طریق باربری تا درب منزل خریدار ارسال می شود.

ضمنا در مورد کالاهای سنگین با توجه به شهر مقصد ممکن است بعضی از سفارش ها به شکل دو مقصده ابتدا به تهران و سپس به شهر مقصد ارسال گردد که به تبع آن هزینه مضاعفی را برای ارسال در بر خواهد داشت.

به جهت اطلاع بیشتر از روش های ارسال به صفحه رویه های ارسال کالا مراجعه نمایید.

 

ارسال محصولات شرکت الکترواستیل

محصولات شرکت الکترواستیل عمدتا مستقیم از کارخانه به مقصد مشتری ارسال می شوند، به همین جهت با توجه به ترافیک بالای تحویل کالای این شرکت و سهمیه بندی های در نظر گرفته شده توسط این شرکت امکان تاخیر یک هفته تا 10 روزه در ارسال کالاهای سفارش داده شده وجود خواهد داشت. 

 

محتوامحتوا

رصد کالا نهایت تلاش و دقت را در راستای ارائه تمامی سرویس‌‏های خود کرده و به منظور تولید محتوا از منابع و مراجع اصیل استفاده می‏‌کند. لازم به ذکر است رصد کالا تلاش خود را در جهت ارائه توصیفات صحیح از محصول می نماید ولیکن در صورت بروز خطای انسانی رایج اگر محصول ارائه شده توسط رصد کالا دارای هر گونه مغایرت با اطلاعات درج شده در سایت باشد در صورت نارضایتی مشتری رصدکالا شرایط استرداد و جایگزینی کالا قبل از استفاده و در شرایط اولیه را فراهم خواهد نمود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سیاست قیمت گذاریقیمت گذاری

سیاست قیمت‌‏گذاری در رصد کالا مبتنی بر اصول مشتری مداری و احترام به حقوق مصرف کننده است. قیمت‏‌های ارائه شده برای کالاها در رصد کالا قیمت‏‌های خرده فروشی بوده و شرایط عادلانه و رقابتی برای آن ها در نظر گرفته شده است. 

با نهایت احترام به کاربران و با توجه به طیف گسترده سبد محصولات، رصد کالا قیمت و موجودی نهایی کالاها را قبل از سفارش گذاری به صورت قطعی اعلام می نماید. در مواردی بسیار نادر و در صورت وجود نوسان‌‏هایی در بازار و یا اشتباه در قیمت‌‏گذاری، اگر سفارشی قابل تحویل نباشد، رصد کالا موظف است در اسرع وقت این موضوع را به فرد سفارش‌ ‏دهنده اطلاع داده و تصمیم مقتضی را در این زمینه اعمال نماید.

 

 

 

 

 

 

 

 

خسارت در هنگام حمل و نقل

رصد کالا همواره نهایت تلاش خود را می‏‌کند تا کلیه سفارش‏‌ها در نهایت سلامت و بدون آسیب به دست مشتریان در سراسر کشور برسد. با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات و تحویل به هر یک از شرکت‌‏های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر، بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و رصد کالا تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور، خسارت را جبران می‌‏کند.

آسیب‏‌های ناشی از حمل و نقل باید در عرض 24 ساعت کاری پس از تحویل سفارش به خدمات پس از فروش رصد کالا اطلاع داده شود و کالای آسیب دیده به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و کلیه متعلقات و فاکتور به خدمات پس از فروش رصد کالا ارسال شود.

 

 

 

نظرات کاربران

هدف از ایجاد بخش نظرات در رصد کالا، اشتراک‌گذاری تجربه‌ی خرید و کاربری محصولاتی است که به فروش می‌رسد. بدیهی است بخش نظرات رصد کالا با دیگر سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی متفاوت است. در این بخش، هر کاربر مجاز است در چارچوب شرایط و قوانین سایت، نظرات خود را به اشتراک بگذارد و پس از بررسی کارشناسان تایید، نظرش را روی سایت مشاهده کند. بدیهی است که اگر قوانین سایت در نظرات کاربری رعایت نشود، تایید نمی‌شوند و در نتیجه در سایت به نمایش درنمی‌آیند. رصد کالا در قبال درستی یا نادرستی نظرات منتشرشده در این قسمت، هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد. نمایش نظرات کاربران در سایت به‌هیچ‌وجه به معنی تایید فنی رصد کالا درباره‌ی محتویات نظر نیست؛ لذا از کاربران محترم تقاضا می‌شود، نظرات را اصل و پایه‌ی انتخاب و تصمیم‌گیری خود قرار ندهند.

 

شرایط و قوانین درج نظر در بخش نظرات کاربران

فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش از حد معمول، کشیدن حروف یا کلمات، استفاده‌ی مکرر از یک حرف یا کلمه، شکلک و ایموجی در متن خودداری کنید.

برای نظر یا نقد و بررسی خود عنوانی متناسب با متن انتخاب کنید. یک عنوان خوب کاربران را برای خواندن نظر شما ترغیب خواهد کرد

نقد کاربران باید شامل قوت‌ها و ضعف‌های محصول در استفاده‌ی عملی و تجربه‌ی شخصی باشد و مزایا و معایب به‌صورت خلاصه و تیتروار در محل تعیین‌شده درج شود. لازم است تا حد ممکن از مبالغه و بزرگ‌نمایی مزایا یا معایب محصول خودداری کنید.

نقد مناسب، نقدی است که فقط معایب یا فقط مزایا را در نظر نگیرد؛ بلکه به‌طور واقع‌بینانه معایب و مزایای هر محصول را در کنار هم بررسی کند.

با توجه به تفاوت در سطح محصولات مختلف و تفاوت عمده در قیمت‌های آن‌ها، لازم است نقد و بررسی هر محصول با توجه به قیمت آن صورت گیرد؛ نه به‌صورت مطلق.

جهت احترام‌گذاشتن به وقت بازدیدکنندگان سایت، لازم است هنگام نوشتن نقد، مطالب غیرضروری را حذف کرده و فقط مطالب ضروری و مفید را در نقدتان لحاظ کنید.

با توجه به ساختار بخش نظرات، از سوال‌کردن یا درخواست راهنمایی در این بخش خودداری کرده و سوال یا درخواست راهنمایی خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید.

کاربران ارسال‌کننده‌ی نظر موظف‌اند از ادبیات محترمانه استفاده کرده و از توهین به دیگر کاربران یا سایر افراد پرهیز کنند. بدیهی است هرگونه توهین به فرد یا افراد و استفاده از کلمات نامناسب، باعث تاییدنشدن نظر کاربر می‌شود.

قسمت نظرات سایت، با تالارهای گفت‌وگو (فروم) متفاوت است؛ لذا برای حفظ ساختار، مباحث خارج از چارچوبی که حالت بحث و گفت‌وگو دارد، تایید نخواهد شد.

تمام کاربران حق دارند نظرات خود را به شرط رعایت قوانین، در سایت منتشر کنند؛ لذا حتی اگر نظری را به دور از واقعیت، جانب‌دارانه یا اشتباه یافتید، نباید نظردهنده را مخاطب قرار دهید یا از وی انتقاد کنید. هر کاربر تنها می‌تواند نظر خود را عنوان کرده و قضاوت را به خوانندگان نظرات واگذار کند.

در بخش نظرات مبلغ «قیمت» را ذکر نکرده، درباره‌ی آن سؤال نکنید و نظری ندهید.

در نظرات خود، از بزرگ‌نمایی یا اغراق درباره‌ی قوت‌ها یا ضعف‌های محصول خودداری کنید. بدیهی است تا حد ممکن هرگونه نظر مبالغه‌آمیز یا به دور از واقعیت تایید نخواهد شد.

با توجه به مسئولیت سایت در قبال لینک‌های موجود در آن، نباید لینک سایت‌های دیگر را در نظرات خود ثبت کنید. دقت داشته باشید تا جای ممکن از هرگونه لینک‌دادن (فرستادن) دیگر کاربران به سایت‌های دیگر و درج ایمیل یا نام کاربری شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.

تنها نظراتی تایید خواهند شد که مرتبط با محصول موردنظر باشند؛ لذا بحث‌های متفرقه و غیرمرتبط با محصول را مطرح نکنید.

کاربران می‌توانند نقد خود به هر بخش از رصد کالا را در قسمت مربوط اعلام کنند؛ لذا هیچ‌گونه نقدی را درباره‌ی سایت یا خدمات آن در قسمت نظرات ننویسید.

توجه داشته باشید، مسائلی را که از آن اطمینان ندارید، به‌هیچ‌وجه در نظرات ثبت نکنید؛ همچنین از بازنشر شایعات یا اطلاعات غیرمطمئن درباره‌ی محصولات جدا خودداری کنید.

بهتر است مطالبی در این بخش ثبت شود که برای بازدیدکنندگان سایت مفید باشد؛ لذا از بیان هرگونه مطالب شخصی، غیرمرتبط یا غیرضروری در این بخش پرهیز کنید.

لازم است نظرات خود را به صورت نگارشی ثبت کرده و از کوتاه‌کردن کلمات یا استفاده از ادبیات محاوره تا جای ممکن خودداری کنید. استفاده از ادبیات نوشتاری که قابلیت نمایش در سایت را داشته باشد، لازمه‌ی تایید نظرات کاربران است.

0
ثبت سفارش
تعداد
عنوان